01 Ağustos 2008

Tio.com.tr’dan İki Yeni Uygulama: Tio Asistan ve Tio Ürün Yorum Ana Sayfası

Tio.com.tr için sürekli olarak yeni ne yapabilirizin peşinde koşuyoruz. Bunun için sürekli araştırıyoruz, ya beğendiğimiz uygulamalar oluyor, onları Türk e-ticaret pazarına uyarlamaya çalışıyoruz, ya da kendi uygulamalarımızı yaratıp, sizlerin beğenisine sunuyoruz.
Ekip olarak oldukça iddialıyız. Şu anda Türkiye’deki alışveriş platformalarında olmayan bir çok uygulamayı hazırladık ve hazırlamaya devam ediyoruz. Tio’nun yazılımsal olarak değeri her geçen gün büyüyor. Tabiki bu değer, Tio kullanıcıların fayda sağlamaları için oluşturuluyor ve bir alışveriş rehberi olarak aradıkları her türlü şeyi, tek bir merkezden sağlamaları hedefleniyor.


İşte bu amaçla ortaya çıkartılan iki uygulamadan ilki, Tio Asistan. Tio Asistan, bir alışveriş asistanı. Mesela bir cep telefonu alacaksınız ancak ne tür bir cep telefonu almak istediğinizi bilemiyorsunuz. Bu aşamada Tio Asistan size yardımcı oluyor, size sorduğu sorulara verdiğiniz cevaplara uygun olarak, istediğinize en uygun telefonları karşınıza çıkartıyor.

Tabiki burada şöyle bir durum var, Tio Asistan’ın size cevap dönebilmesi için, cevaplarınızın tutarlı olması gerekiyor. Yani 200 YTL’lik bir fiyat belirtip, 3.2MP kamera isterseniz TioAsistan size yardımcı olamayacaktır.

Şu anda sadece Cep Telefonu kategorisi için hizmet veren uygulamanın önümüzdeki günlerde diğer kategorilerde de hizmet vereceğini belirtelim.

Bir diğer uygulamada Ürün Yorumları Ana Sayfası. Tio kullanıcıların en çok beğendikleri ürün ve yorumları görebileceğiniz ara sayfa ile, alışverişlerinizde kullanıcı deneyimlerini de göz ardı etmemiş olacaksınız. Tio’nun ürün ve satıcı yorumlama sayfaları oldukça objektif bir yapıda hazırlandı. Bir alışveriş rehberi olarak Tio’yu kullananların yorumlama fonksiyonlarını da kullanmalarının, alışveriş sırasında büyük yararı olacaktır.

Hayırlı olsun, güle güle kullanın…:)

Hiç yorum yok: